Liepājas Jūrniecības koledžas airēšanas sacensībās uzvaru izcīna 2. kursa stūrmaņi

Aizvadītas pirmās Liepājas Jūrniecības koledžas organizētās „Airēšanas sacensības - Liepāja 2015”, kas norisinājās 16. septembrī, Liepājas tirdzniecības kanālā. Sacensībās kopumā piedalījās 4 komandas, no kurām divas pēc tam sacentās finālā.

Airēšanā piedalījās LJK Jūrskolas otrā, trešā un ceturtā kursa stūrmaņu specialitātes audzēkņi. No katra kursa startēja viena komanda, kurā bija seši airētāji un viens stūrmanis. Sacensību distance sastāvēja no noteikta posma starp tirdzniecības kanāla diviem tiltiem un tika veikta uz laiku.

Pirmo vietu sacensībās izcīnīja LJK Jūrskolas 2. kursa (S - 21) topošie stūrmaņi: Dmitrijs Buligo, Rihards Pričins, Viesturs Pelns, Endijs Vičivskis, Aleksandrs Jurovs, Arturs Mitrofanovs, Raivis Dinvietis. Godpilno otro vietu ieguva 3. kursa topošie stūrmaņi (S -31), savukārt trešo vietu izcīnīja 3. kursa topošie stūrmaņi (S - 32), bet 4. vietā palika 4. kursa topošie stūrmaņi ( S- 41).

Sacensību diena bija padevusies jauka, bez ierastā Liepājas vēja, kas visticamāk būtu krietni sarežģījis airēšanu. Varbūt par to jāpateicas sacensību rīkotājiem, kas iespējams bija vienojušies ar attiecīgajām „instancēm tur augšā”. Lai nu kā, pirmās airēšanas sacensības aizvadītas veiksmīgi, sniedzot gandarījumu gan pasākuma rīkotājiem, gan dalībniekiem un arī līdzjutējiem. 

Plānots, ka nākošajā gadā šīs sacensības varētu paplašināt un uzaicināt arī Klaipēdas Jūras akadēmijas, Latvijas Jūras akadēmijas, kā arī, iespējams, pilsētas vispārizglītojošo skolu, kā arī profesionālo un augstāko mācību iestāžu pārstāvjus, kuri vēlētos mēroties spēkiem airēšanā.

Airēšanas sacensības ir jauna tradīcija Liepājas Jūrniecības koledžā. Tās tika rīkotas, lai stiprinātu jūrniecības tradīcijas pilsētā un nodrošinātu iespēju jauniešiem darboties ar jūrniecību saistītā nozarē, kā arī sekmētu jūrskolas audzēkņu profesionalitāti airēšanā. Plānots, ka šādas sacensības turpmāk notiks katra gada septembrī. Sacensības organizēja Liepājas Jūrniecības koledžas (LJK) sporta organizators Andris Freimanis sadarbībā ar mācību iestādes Pašpārvaldes un Līdzpārvaldes aktīvistiem metodiķes Santas Dreiblathenas vadībā.

Airēšanas sacensības ir spēka, izturības un ātruma sacensības. Jūrnieki, kuģojot ar lieliem kuģiem, nevar iztikt bez mazās palīgflotes, tāpēc arī topošiem jūrniekiem ir jāprot rīkoties ar laivu kā tehnisko palīglīdzekli, lai kritiskā situācijā būtu pārliecināti par sevi, prastu rīkoties attiecīgos apstākļos un spētu izglābt cilvēku dzīvības, ja tas būtu nepieciešams.

Indra Grase
Liepājas Jūrniecības koledžas
sabiedrisko attiecību speciāliste

Atpakaļ