Liepājas Jūrniecības koledža ievieš jaunu tradīciju - airēšanas sacensības

 Šā gada 16.septembrī no pulksten 12.00 Liepājas tirdzniecības kanālā notiks pirmās Liepājas Jūrniecības koledžas organizētās

Airēšanas sacensības - Liepāja 2015.

Sacensības tiek rīkotas, lai stiprinātu jūrniecības tradīcijas pilsētā un nodrošinātu iespēju jauniešiem darboties ar jūrniecību saistītā nozarē, kā arī sekmētu jūrskolas audzēkņu profesionalitāti airēšanā. Plānots, ka šādas sacensības turpmāk būs tradicionālas un notiks katra gada septembrī. Sacensības organizē Liepājas Jūrniecības koledžas (LJK) sporta organizators Andris Freimanis sadarbībā ar mācību iestādes Pašpārvaldes un Līdzpārvaldes aktīvistiem metodiķes Santas Dreiblathenas vadībā.

Airēšanā piedalīsies LJK jūrskolas otrā, trešā un ceturtā kursa stūrmaņu specialitātes audzēkņi. No katra kursa startēs viena komanda. Komandā 6 airētāji un 1stūrmanis. Sacensību distance sastāv no noteikta posma starp tirdzniecības kanāla diviem tiltiem un tiek veikta uz laiku. Uzvaru gūs tā komanda, kura distanci veiks visātrāk. Šogad sacensībās piedalīsies četras komandas. Dalībnieku reģistrācija LJK laivu bāzē (aiz jaunā tilta).

Uz sacensībām atbalstīt savējos aicināti visi līdzjutēji un masu mediju pārstāvji.

Plānots, ka nākošajā gadā šīs sacensības varētu paplašināt un uzaicināt arī Klaipēdas Jūras akadēmijas, Latvijas Jūras akadēmijas, kā arī, iespējams, pilsētas vispārizglītojošo skolu, kā arī profesionālo un augstāko mācību iestāžu pārstāvjus, kuri vēlētos mēroties spēkiem airēšanā.

Airēšanas sacensības ir spēka, izturības un ātruma sacensības. Jūrnieki, kuģojot ar lieliem kuģiem, nevar iztikt bez mazās palīgflotes, tāpēc arī topošiem jūrniekiem ir jāprot rīkoties ar laivu kā tehnisko palīglīdzekli, lai kritiskā situācijā būtu pārliecināti par sevi, prastu rīkoties attiecīgos apstākļos un spētu izglābt cilvēku dzīvības, ja tas būtu nepieciešams.

Indra Grase
Liepājas Jūrniecības koledžas
sabiedrisko attiecību speciāliste
mob.tel.:26591363
www.jlk.lv

Atpakaļ