Topošie kuģu mehāniķi atgriezušies no Erasmus+ prakses Kanāriju salās

Simtgades izcilniece Kitija Lagzda izlaidumā saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas un Finanšu ministrijas izsniegto Pateicību.     LJK audzēkņi atzīst, ka prakse Las Palmas De Grankanarijā bijusi viena no viņu dzīves interesantākajām pieredzēm. (Attēlā no kreisās puses: Intermobex vadītāja Kiara Kriši, Vadims Kašajevs, Arturs Brehovs, Jegors Sergejevs, Emīls Streļcovs, LJK Saimniecības apgādes daļas vadītājs Arnis Kadiķis).

 

Liepājas Jūrniecības koledžas (LJK) Jūrskolas audzēkņi no 09.02.2020.-29.02.2020. izgāja praktiskās apmācības Spānijai piederošajā Kanāriju salā Grankanārijā Erasmus+ programmas projekta “LJK starptautisko sadarbības tīklu paplašināšana un kompetenču pilnveide (Growing international cooperation networks and competences of LMC)” ietvaros. Mobilitātē devās četri topošie kuģu mehāniķi LJK darbinieka Arņa Kadiķa pavadībā.

Atgriežoties no prakses Arturs Brehovs pastāstīja, ka piedalījies Erasmus+ prakses mobilitātē, jo vēlējies uzzināt kā apmācības notiek citā valstī, kā arī tā bijusi iespēja apskatīt pasauli un iepazīties ar vietējiem iedzīvotājiem. “Ja mūsu koledža dod iespēju iziet praktisko apmācību citā valstī, man neko par to nemaksājot, tad šo iespēju vajag izmantot,” pārliecināts ir A. Brehovs.  “Es devos praksē uz Spānijai piederošo salu Grankanāriju, kur kopā ar kursa biedru strādāju kuģu būvētavā Hidramar Shipyard. Brauciens bija ļoti labi noorganizēts. Jau pirms došanās uz Spāniju Liepājas Jūrniecības koledžas projektu speciāliste Kristīne Zariņa sniedza atbildes uz visiem maniem jautājumiem un ātri atrisināja radušās problēmas. Arī Spānijā ar uzņemošās institūcijas Intermobex vadītāju un koordinatori Kiaru Kriši (Chiara Crisci) bija ļoti laba sadarbība. Lidojums, transfērs, dzīvošana… viss bija laba līmenī,” stāsta puisis. Viņš atklāja, ka šo trīs nedēļu lakā, ko pavadījis Spānijā, esot ieguvis dzīves pieredzi, praktizēšanos angļu un spāņu valodā un jaunus draugus, kā arī uzzinājis jaunu informāciju par kuģu būvniecību un iemācījies darīt praktiskas lietas. “Ļoti patika dzīvot Grankanārijā silta klimata dēļ. Las Palmas ir ļoti skaista pilsēta, ko mēs iepazinām gandrīz katru dienu. Patika cilvēki, jo visi bija draudzīgi,” iespaidos dalās A. Brehovs. “Visiem, kam ir tāda iespēja, iesaku piedalīties Erasmus+ prakses mobilitātē,” aicina puisis.

Arī Emīls Streļcovs uzskata, ka piedaloties Erasmus+ mobilitātē varējis daudz iemācīties savā izvēlētajā kuģu mehāniķa specialitātē, kā arī labāk apgūt angļu valodu un uzkrāt vērtīgu dzīves pieredzi. “Pirmie iespaidi par darbu bija izcili, jo apkārt bija lieliski cilvēki, kuri mums visu mācīja. Es biju ļoti gandarīts par to, ka nokļuvu tieši šajā konkrētajā darba vietā – uzņēmumā Rodritol SI, jo uzzināju daudz praktisku lietu par savu profesiju. Tā bija ļoti vērtīga darba pieredze,” stāsta E. Streļcovs. Puisis neslēpj, ka viņam paticis dzīvot Grankanārijā siltā klimata dēļ. Arī cilvēki esot bijuši draudzīgi. Emīlu priecējuši skaistie festivāli. Turklāt puisis ticies arī ar savu brāli, kurš kādu laiku jau dzīvo Kanāriju salās. „Mēs ļoti labi pavadījām laiku, jo ir daudz vietu, kur var doties kopā ar draugiem un izklaidēties. Tur ir ļoti skaistas pilsētas, brīnišķīgas pludmales, kuras apskalo silts un ārkārtīgi tīrs ūdens,” sajūsmu neslēpj puisis. “Lai iegūtu labu darba pieredzi, jācenšas sasniegt visus mērķus, jāinteresējas par savu darbu un vienmēr jāuzklausa savas specialitātes profesionāļus. Ja viss tiek izdarīts cītīgi un ar atbildības sajūtu, tad pret jums izturēsies labi, tāpēc visiem iesaku piedalīties. Man patiešām patika pavadīt laiku draugu kompānijā, gūt pieredzi darbā un iepazīt Spānijas kultūru,” saka E. Streļcovs.

“Es izvēlējos piedalīties Erasmus+ programmā, jo vēlējos uzlabot savas zināšanas profesijā, redzēt jaunas vietas, kur iepriekš nebiju bijis, un satikt jaunus cilvēkus,” savu izvēli pamato Jegors Sergejevs. Pirms dalības šajā Erasmus+ mobilitātē, jaunietim jau bijusi Erasmus+ mobilitātes pieredze līdzīgā projektā, tikai toreiz viņš bijis Valensijā. “Man tur ļoti patika, tāpēc es nolēmu atkal piedalīties,” saka J. Sergejevs. Jaunietis norāda, ka sadarbība ar nosūtošo un uzņemošo institūciju gan pirms, gan pēc mobilitātes, gan tās laikā bijusi ļoti laba, jo abas iestādes bijušas atsaucīgas un vienmēr palīdzējušas, kad puišiem tas bijis nepieciešams. “Par to liels paldies viņiem,” teic Jegors un atzīst, ka prakse Las Palmas De Grankanarijā bijusi viena no viņa dzīves interesantākajām pieredzēm. „Es uzzināju daudz jauna, redzēju interesantas vietas un satiku cilvēkus no dažādām valstīm. Ar kursa biedriem noīrējām mašīnu un apceļojām salu, iepazinām tās skaistākās un interesantākās vietas. Bijām kalnos, augstās kāpās un daudzās citās vietās. Sagadījās tā, ka Grankanarijā mēs ieradāmies populāra festivāla laikā, tāpēc apmeklējām daudzus interesantus pasākumus, kas saistīti ar to. Godīgi sakot, festivāls bija viens no interesantākajiem notikumiem manā dzīvē. Es guvu daudz emociju un labas atmiņas uz visu mūžu!

Mana prakse kuģu būvniecības un remonta uzņēmumā Hidramar Shipyards nebija grūta. Atklāti sakot, es neuzzināju daudz jauna savā profesijā, bet tomēr guvu praktisku pieredzi darbā ar instrumentiem un, sarunājoties ar kolēģiem no citas valstīm, uzlaboju savas angļu valodas prasmes. Es strādāju ostā, apmēram desmit kilometru attālumā no mūsu mājvietas. Ceļš līdz darbam un atpakaļ bija viegls un ātrs, jo katru rītu mūs aizveda ar mašīnu uz darbu un arī atpakaļ mājās. Par to liels paldies viņiem!

Dzīvojām mēs Las Palmasā. Tā ir ļoti skaista un interesanta pilsēta ar daudzveidīgu arhitektūru. Varēja redzēt gan vecas ēkas no pagājušā gadsimta, gan arī jaunas, mūsdienīgas ēkas. Pastaigājoties pa ielām, ik pēc katriem desmit metriem ir restorāns vai kafejnīca, kur var paēst vai atpūsties. Cilvēki Las Palamasā ir ļoti draudzīgi un atvērti. Tie ir vienmēr gatavi palīdzēt, ja palūdz. Tagad es jau nedaudz labāk varu saprast un sarunāties spāņu valodā, nekā tas bija iepriekšējā reizē. Es daudz sarunājos arī angļu valodā ar studentiem no citiem valstīm un kolēģiem darba vietā. Manuprāt, mobilitātes programma sniedz iespēju papildināt savas zināšanas profesijā, apmeklēt jaunas vietas, satikt jaunus cilvēkus, iepazīt citas valsts kultūru un valodu. Visiem, kas apsver domu piedalīties Erasmus+ prakses mobilitātē, es ar pilnu pārliecību varu teikt, ka tā būs unikāla pieredze, kuru jūs atcerēsieties visu mūžu. Mani praktiskie padomi tiem studentiem un audzēkņiem, kuri apsver iespēju piedalīties Erasmus+ prakses mobilitātē ir: esot tur, nesēdiet istabā, vairāk apskatiet interesantas vietas, satieciet jaunus cilvēkus, izmēģiniet vietējos ēdienus un iepazīstiet vietējo kultūru, jo šāda iespēja bieži neatlido un katrs mirklis, ko tā sniedz ir jānovērtē,” pārliecināts ir J. Sergejevs.

Arī Vadims Kašajevs nolēmis piedalīties Erasmus+ prakses mobilitāte, jo vēlējies iepazīt svešas valsts kultūru, tās ģeogrāfiju. “Protams, bija mērķis papildināt arī savas angļu valodas zināšanas,” piebilst topošais kuģu mehāniķis. “Visu laiku bija ļoti labs kontakts ar organizatoriem, viss bija saprotams un noritēja bez starpgadījumiem. Tika veikta intervija, instruktāža, sagādātas biļetes, izmaksāta komandējuma nauda. Jau pirms lidojuma uz Spāniju bija informācija par uzņēmumu, kurā notiks prakse,” norāda V. Kašajevs. “Pateicoties praksei, es papildināju angļu un spāņu valodas zināšanas. Iemācījos strādāt komandā, aktīvi komunicēt ar jauniem cilvēkiem. Tāpat, darot darbu, iemācījos vienmēr būt precīzs un kārtīgs, ievērot drošības noteikumus. Apguvu pastāvīgās dzīves principus, jo par sadzīvi bija jārūpējas pašam bez vecāku atbalsta. Kļuvu pastāvīgāks. Kad es dzīvoju Spānijā, man iepatikās laikapstākļi, arhitektūra, dažādu nacionalitāšu iedzīvotāji un jūra, kas tur ir ļoti sāļa,” iespaidos dalās V. Kašajevs. “Nākamajiem dalībniekiem es gribu ieteikt līdzi paņemt pietiekoši daudz naudas, nesēdēt viesnīcā, bet aktīvi iepazīt pilsētu un tās apkārtni. Būt draudzīgiem un sabiedriskiem. Es uzskatu, ka šī prakse ļoti spēcīgi iespaidoja mani un manu nākotni. Es nolēmu, ka gribu dzīvot un strādāt Spānijā, tāpēc ka man tur iepatikās un es tur jutos ļoti labi,” par savām nākotnes iecerēm stāsta V. Kašajevs.

Uzziņai

Erasmus+ projekta nosaukums: LJK starptautisko sadarbības tīklu paplašināšana un kompetenču pilnveide (Growing international cooperation networks and competences of LMC)

Projekta Nr.:2019-1-LV01-KA102-060212

Īstenošanas periods:15.08.2019. – 14.04.2021.

Projekta partneri:

  1. Liepājas Jūrniecības koledža (Latvija, Liepāja, projekta iesniedzējs,www.ljk.lv)
  2. INTERMOBEX (Spānija, Grankanārija, Kanāriju salas,www.intermobex.com)
  3. SHIPCON LIMASSOL LIMITED (Kipa, Limasola,www.shipcon.eu.com)
  4. AINTEK SYMVOULOI EPICHEIRISEON EFARMOGES YPSILIS TECHNOLOGIAS EKPAIDEFSI ANONYMI ETAIREIA (Grieķija, Pireja, www.idec.gr)

Mērķa auditorija: LJK profesionālās vidējās izglītības programmu audzēkņi un personāls

Projekta plānotais finansējums: kopējais projektam piešķirtais EK finansējums ir 62 540 EUR.

Indra Grase
Liepājas Jūrniecības koledžas
sabiedrisko attiecību speciāliste
tel.:26591363
Atpakaļ